STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KLATOVY : POLYTECHNICKÉ CENTRUM

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
376 313 262

POLYTECHNICKÉ CENTRUM

kontaktní osoba: Mgr. Karolína Sýkorová
adresa: nábřeží Kpt. Nálepky 362
tel.: 778 766 903
e-mail: ksykorova[zavináč]spskt.cz

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362 dokončila na jaře 2022 projekt s názvem Polytechnické centrum SPŠ Klatovy. Realizace projektu byla umožněna za finanční podpory z EU v rámci programu IROP a Plzeňského kraje. 


V rámci projektu došlo k vybudování moderního zázemí pro zájmovou a neformální výuku technických a přírodovědných oborů pro děti mateřských škol a žáky základních škol, a to tak, aby tyto děti a žáci získali teoretické a praktické znalosti a dovednosti v těchto oborech. Cílem projektu je především zvýšit zájem dětí a žáků o prohlubování vlastních myšlenek a nápadů, získávání klíčových schopností v technických a přírodovědných oborech a v práci s digitálními technologiemi, a tím zajistit jejich reálnou uplatnitelnost na trhu práce.  


Škola spolupracuje v oblasti neformálního a zájmového vzdělávání s Domem dětí a mládeže v Klatovech. V učebnách Polytechnického centra probíhají schůzky kroužku Robotika a Mladý vývojář pořádaných DDM Klatovy.  


V případě zájmu o návštěvu Polytechnického centra můžete kontaktovat vedoucí PLT centra, která připraví program pro Vaše žáky podle Vašich požadavků. Polytechnické centrum je v provozu každé úterý a středu. 

 

Pro děti navštěvující mateřské školy je zde možnost přípravy individuálních, tematicky zaměřených aktivit dle požadavků učitelek MŠ. Polytechnické centrum je vybaveno interaktivními tabulemi a nejrůznějšími didaktickými hrami. Pro nejmenší děti jsou zde například magnetické kreslící tabulky, různě barevné kostky, rozličné geometrické tvary, dechová hra Turbino. Z didaktických her pro větší děti jmenujeme kuličkové a skákací dráhy (BoomTrix a jiné), dřevěné hodiny, hry s ozubenými kolečky, malé dílničky, elektronické hry Voltík, dvojramenné váhy pro procvičování velmi jednoduchých počtů či přenosné mikroskopy. Pro malé programátory jsou tu programovatelné puky VEX 123, pro ty největší pak stavebnice VEX GO. Pro děti se zájmem o elektřinu jsou zde různé stavebnice Merkur. Tyto didaktické hry rozvíjí jemnou motoriku dětí, prostorové vnímání, strategické myšlení, představivost a mnoho dalšího.  

 


Fyzikálně - interaktivní laboratoř

    

Robotická a CNC laboratoř


    

   

 

Stav před a po rekonstrukci

Obsah stránek spravuje: SPŠ Klatovy | Design: SPŠ Klatovy | Hosting: ŠumavaNet.CZ